Defekt pneumatiky v noci

Defekt pneumatiky v noci

Co dělat v noci při defektu pneumatiky?

Píchlá pneumatika v noci je při účasti v dopravním provozu nečekanou, ale poměrně častou událostí. Ne každý však má jasnou představu o tom, jak tento problém efektivně a bezpečně řešit. Pokud jste zmateni a nerozumíte píchlé pneumatice v noci, je tento článek pro Vás řešením. Shromáždili jsme  všechny informace k jeho optimálnímu zpracování.

Co mám dělat, když mi v noci praskne pneumatika u auta?

Máte připraveno několik možností, jak problém s píchlou pneumatikou v noci vyřešit. I když jste se s tímto problémem nikdy nesetkali, je nezbytné získat informace, protože Vám pomohou, co v této situaci dělat.

Píchli jste? Vyberte si nové pneumatiky v našem e-shopu

Zaprvé byste neměli pokračovat v jízdě, ale zaparkovat vůz na bezpečném místě. Pakliže jste technicky zdatní a máte po ruce potřebnou sadu a náhradní pneumatiku, je to skutečné požehnání. Vaším úkolem je zjistit příčinu defektu pneumatiky, poté pomocí nářadí tuto pneumatiku demontovat a vyměnit náhradní pneumatiku pro vozidlo. Poté může vozidlo opět normálně fungovat.

Pokud nemáte k dispozici nářadí, je nejlépe zavolat asistenční službu. Měli byste jim sdělit přesnou polohu, aby Vám mohli co nejlépe pomoci. Mohou přijet a pomoci Vám s opravou nebo Vás a Vaše auto převézt na bezpečné místo. Pokud se musíte pohybovat s touto pneumatikou, měli byste se držet v blízkosti pravé strany silnice a pomocí blikajících světel signalizovat a požádat o pomoc.

Poškodí ponechání propíchnuté pneumatiky přes noc ráfek?

Skutečně Vás také zajímá, zda pokračování v pohybu s pneumatikou přes noc ovlivní ráfky? Odpověď zní: žádné nebezpečí nehrozí. V některých případech nemůže přijet záchranná jednotka a převézt vozidlo na místo opravy a Vy jste nuceni s takovou pneumatikou pokračovat. Vaše ráfky mohou být v té době mírně ohnuté, pokřivené nebo deformované v důsledku nějakého silového nárazu, proto byste měli při jízdě dávat pozor, abyste minimalizovali riziko poškození ráfků. Nebudete si tedy muset dělat příliš velké starosti, protože tyto následky nejsou příliš vážné. Zejména pokud najdete bezpečné místo a budete muset tuto pneumatiku nechat celou noc venku, ráfek to nijak neovlivní.

Jedním z problémů, se kterým se pravděpodobně setkáte, když necháte svůj vůz venku bez použití jakéhokoli nářadí, je riziko erodování ráfků dešťovou vodou. Jak je známo, dešťová voda může být kyselá s vysokou schopností korodovat kovy. Neměli byste se příliš obávat, protože pokud se tento problém vyskytne pouze u jednoho z nich, není příliš závažný. Měli byste vůz opravit, abyste odstranili tuto vrstvu dešťové vody ulpívající na ráfku. Obecně platí, že pokud se nebudete pohybovat, nebude mít ani ponechání vozu celou noc na ráfky žádné nebezpečné účinky.

Jak se můžete vyhnout defektu pneumatiky?

Přestože je takové píchnutí kola v noci nečekanou událostí a může se stát z mnoha různých důvodů, existuje několik způsobů, které Vám pomohou této situaci předejít.

Zde je několik věcí, které můžete mít na paměti:

  • Používejte kola vhodné velikosti, abyste omezili možnost úniku vzduchu z kola ven. Současně byste při větším čerpání měli také čerpat při jmenovitém tlaku doporučeném výrobcem.

  • Měli byste také omezit přetížení vozidla. Při přetížení působí tlak na kola a zvyšuje se riziko náhlého prasknutí kola.

  • Zároveň si udržujte zvyk pravidelně otáčet koly, aby nedocházelo ke zhoršování stavu tkaniny kol a aby nedocházelo ke kolizím.

  • Nezapomínejte na kontrolu kol, zejména když se vydáváte na dlouhou cestu. Pomůže Vám včas odhalit abnormality kol.

  • Věnujte čas pozorování a dbejte na bezpečnou jízdu. Pomohlo by, kdybyste se nepohybovali příliš rychle, zejména na nerovných a kamenitých cestách. Zejména se snažte vyhýbat výmolům, abyste omezili riziko náhlého defektu kola.

    Tyto možnosti sice riziko takových kol nesníží úplně, ale rozhodně Vám pomohou tento problém omezit.


Jak dlouho si můžete nechat rezervní kolo?

Další otázkou, která lidi také zajímá, je životnost náhradního kola. Jak jistě víte, vozit s sebou náhradní kolo je nezbytné, abyste mohli rychle vyřešit například problém s kolem uprostřed silnice. Jinými slovy, náhradní kolo je podobné ostatním běžným kolům, protože jeho úkolem je být připraveno nahradit ta poškozená.

Toto kolo je na vozidle vždy, dokud se nevyskytne problém s některým z ostatních kol a není třeba ho vyměnit. Určit přesně, jak dlouho jej ve voze ponecháte, je velmi obtížné, protože to závisí na tom, jak dlouho máte problém.

Z hlediska životnosti má stejnou konstrukci a funkci jako ostatní kola, takže doba používání je podobná. Ve stavu bez nehod je velmi odolné a můžete ho používat, dokud se neprotrhne, nepropíchne a nepotřebujete nové.

Ještě lepší je, že bez ohledu na to, kam jedete, ať už daleko nebo blízko, měli byste s sebou vozit i náhradní kolo. I když Vám tato příprava může připadat zbytečná, marnotratná, ale až se něco pokazí, poznáte její důležitost.

Závěr

Může se stát, že píchlé kolo v noci je nešťastnou událostí, která může potkat každého během cestování. Doufejme, že díky informacím, které jsme Vám poskytli, lépe pochopíte, jak ji nejlépe zvládnout.

Nezapomeňte mít v autě sadu na výměnu kola a náhradní kolo. Pomohou Vám problém s podhuštěnými koly v noci účinně vyřešit.

Vyberte z naší nabídky pneu