Míchání pneumatik

Míchání pneumatik

Míchání typů a velikostí pneumatik

Na jedné nápravě by se nikdy neměly míchat různé velikosti, značky a typy pneumatik. Na přední a zadní nápravu lze namontovat pneumatiky různých rozměrů, pokud to výrobce vozidla schválil. U vysoce výkonných sportovních vozů a luxusních sedanů je běžné, že zadní pneumatiky jsou širší než přední.

Jiné velikosti na nápravách

Pokud je Vaše vozidlo vybaveno jinou velikostí na zadní nápravě, měli byste při výměně pneumatik zachovat stejnou kombinaci rozměrů na přední i zadní nápravě. V této situaci je také v pořádku vyměnit 2 pneumatiky najednou, ale doporučuje se, aby to byla stejná značka a model jako pneumatiky spárované na druhé nápravě. Důvodem, proč nemíchat značky a typy pneumatik, je skutečnost, že každá značka a dokonce i model pneumatik má jiné výkonnostní vlastnosti. Nejpředvídatelnější jízdní vlastnosti jsou, když jsou všechny čtyři pneumatiky stejné značky, modelu a jsou sladěny s rozměrovými doporučeními výrobce vozidla.

Míchaní pneumatik se nedoporučuje

Míchání zimních, letních nebo celoročních pneumatik s dojezdem s pneumatikami bez dojezdu na stejném vozidle se v žádném případě nedoporučuje. Pneumatiky run-flat se chovají zcela jinak než standardní pneumatiky a jejich míchání by mohlo způsobit velmi nepředvídatelné jízdní vlastnosti a další bezpečnostní problémy.

Pár zimních pneumatik lze smíchat s celoročními nebo letními pneumatikami, ale vždy by měly být namontovány na zadní části vozidla. V ideálním případě by měly být v zimních měsících v severních klimatických oblastech instalovány čtyři zimní pneumatiky.

V neposlední řadě je třeba pneumatiky každých 5 000 km otáčet, aby se všechny čtyři pneumatiky na vozidle opotřebovaly současně. To Vám umožní zakoupit 4 nové pneumatiky pro optimální výkon a bezpečnost.