Pneu pro obytné vozy

Pneu pro obytné vozy

4 nejlepší značky pneumatik pro obytné vozy na trhu

Cestování s rodinou po celé zemi v obytném voze se stává oblíbenou volbou pro dovolenou. Mnoho nejlepších značek pneumatik pro obytné vozy muselo zvýšit výrobu a produkci, protože poptávka v posledních několika letech prudce vzrostla.

Podle nejnovějších statistik si jen v USA roce 2021 pořídilo obytný vůz 2,6 milionu lidí, kteří s ním hodlají vyrazit na cesty. Kromě toho se 25 % kempujících shodlo, že dávají přednost pobytu v obytném voze před stanem, chatkou nebo jiným ubytováním.

Obytné vozy s sebou přinášejí mnoho pohodlí domova, ať už cestujete kamkoli. Existuje mnoho důvodů, proč lidé obytné vozy milují - od pohodlných postelí až po tekoucí vodu a funkční kuchyně. Aby však byla jízda na cestách bezpečná a pohodlná, musíte se nejprve ujistit, že máte ty nejlepší pneumatiky pro obytné vozy.

Vzhledem k tomu, že obytné vozy jsou tak velká a těžká vozidla, vyžadují speciální pneumatiky dostatečně silné, aby unesly jejich hmotnost i při vysokých rychlostech. Nejlepší pneumatiky pro obytné přívěsy jsou navrženy tak, aby poskytovaly dodatečnou podporu a stabilitu. Některé typy dokonce pomáhají zlepšit palivovou účinnost a celkový jízdní komfort.

V současné době je na trhu spousta pneumatik pro obytné vozy, včetně některých levných značek. Při nákupu pneumatik pro obytné vozy však mnoho spotřebitelů chce zvážit pouze ty nejlepší pneumatiky pro obytné vozy na trhu, i když stojí o něco více než levné varianty.

Proč utrácet za nejlepší pneumatiky pro obytné vozy?

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč si zákazníci vybírají nejlépe hodnocené pneumatiky pro obytné vozy, je bezpečnost. Každý rok dochází k nehodám obytných vozů. Hlavními příčinami těchto nehod jsou:

 • Překročení rychlosti
 • Převrácení vozidla
 • Špatně vypočítané zatáčky
 • Špatně vypočtená brzdná dráha

Mnoho z těchto rizikových faktorů lze snížit pomocí dobré sady pneumatik pro obytné vozy. Nejlepší pneumatiky pro obytné vozy pomáhají podepřít vozidlo, takže řidiči mohou snadno zatáčet a brzdit na kratší vzdálenosti. Zajišťují také lepší ovladatelnost při jízdě po dálnici a to i při vysokých rychlostech. Nejkvalitnější pneumatiky pro obytné vozy jsou konstruovány tak, aby zvládaly zatížení obytného vozu a snižovaly zahřívání při dlouhých kilometrech. Dvě nejškodlivější věci, které můžete pneumatikám pro obytné vozy způsobit, je jejich přetížení a následná jízda vysokou rychlostí po mnoho kilometrů.

Pneumatiky pro obytné vozy se také hodně opotřebovávají. Nejenže jsou neustále vystaveny velkému zatížení, ale většina cest obytných vozů je dlouhá stovky nebo tisíce kilometrů. Tyto pneumatiky musí být dostatečně odolné, aby vydržely dlouhé jízdy bez snížení výkonu.

Doporučuje se vyměnit všechny pneumatiky pro obytné vozy nejpozději každých pět, v závislosti na tom, jak často jezdíte. Pokud s obytným vozem vyjíždíte na dlouhé cesty poměrně často, bude pravděpodobně nutné pneumatiky vyměnit každé tři roky. Pokud Váš obytný vůz stojí rok nebo déle, musíte se ujistit a pneumatiky dobře zkontrolovat a ještě lépe nechat je zkontrolovat odborníkem na pneumatiky.

Některé příznaky, které naznačují, že je čas vyměnit pneumatiky vašeho obytného vozu, jsou následující:

 • praskliny na bočnicích
 • opotřebované nebo nerovnoměrné běhouny
 • neschopnost udržet tlak v pneumatikách
 • ploché skvrny způsobené příliš dlouhým sezením v jedné poloze

Před dlouhou cestou se také důrazně doporučuje namontovat nové pneumatiky pro obytné vozy. Nechcete přece na dovolené uvíznout s defektem!

Čtyři nejlepší značky pneumatik pro obytné vozy

Ve společnosti Transa máme velký výběr pneumatik. Zde jsou naše tipy na čtyři nejlepší značky pneumatik pro obytné vozy.

1. Michelin

Michelin je jednou z nejznámějších značek pro jakýkoli typ pneumatik - není tedy překvapením, že jejich pneumatiky pro RV jsou vysoce doporučovány. Řada pneumatik Michelin XZE je navržena speciálně pro obytné vozy a obytná vozidla, protože se jedná o celoplošné pneumatiky.

Pneumatiky XZE Michelin pro obytné vozy mají čtyři obvodové drážky, které pomáhají snižovat hydroplaning na mokré vozovce tím, že vytlačují vodu. Tyto pneumatiky jsou také vybaveny některými z nejlepších technologií pneumatik Michelin, včetně:

 • Miniaturní drážky na bocích pro rovnoměrné opotřebení a lepší přilnavost.
 • Pružný ochranný plášť po celé šířce, který zabraňuje proříznutí a poškrábání.
 • Obrubníky podél bočnic chránící plášť pneumatiky.
 • Chránič dna drážky, který zabraňuje propíchnutí od štěrku nebo ostrých kamenů.
 • Obdélníkový svazek patek pro větší stabilitu uvnitř pláště pneumatiky.

Pokud se nechcete spokojit s ničím menším než s nejlepšími pneumatikami pro obytné vozy, je Michelin určitě značkou, kterou je třeba zvážit.

2. Goodyear

Goodyear je další velmi uznávanou značkou pneumatik, která je známá svou odolností a výkonem. Pneumatiky Goodyear G647 pro obytné vozy rozhodně nejsou výjimkou, protože jsou speciálně navrženy tak, aby měly dlouhou životnost. Tento model pneumatiky má jedinečnou běhounovou směs, která podporuje rovnoměrné opotřebení a obvodové drážky zlepšují trakci a přilnavost.

Pneumatiky Goodyear pro obytné vozy mají také vyvýšené chrániče bočnic a indikátory opotřebení, takže budete přesně vědět, kdy je čas je vyměnit. Model G647 je také klasifikován jako M+S pro jízdu na blátivých, suchých, mokrých a dokonce i zasněžených silnicích. Jedná se o jedny z nejlépe hodnocených pneumatik pro obytné vozy.

3. Bridgestone

Pneumatiky Bridgestone pro obytné vozy jsou ideální volbou, pokud na cestách narazíte na nepřízeň počasí. Tyto pneumatiky jsou dimenzovány pro bezpečnou jízdu na kluzkých deštivých silnicích, kluzkém blátě nebo dokonce i při lehkém sněžení. Jsou také vybaveny zvýšenou odolností proti propíchnutí, která zvyšuje životnost a zabraňuje tomu, abyste na cestách píchli! Řada pneumatik Bridgestone pro obytné vozy je také navržena s výjimečnou odolností pláště a zesíleným žebrováním pro větší stabilitu.

Pneumatika Bridgestone Dueler H/T 685 je vynikající volbou pro Vaše obytné vozidlo.  Tato mimořádně odolná pneumatika se silným dezénem je díky tomu mimořádně odolná a dokáže dobře zvládat hmotnost. Speciální směsi v běhounu jsou navrženy tak, aby odolávaly zahřívání, což napomáhá delší životnosti pneumatiky.

4. Hankook

Pneumatiky Hankook pro obytné vozy jsou speciálně navrženy tak, aby podporovaly vyšší úsporu paliva při nízkém valivém odporu.

Tyto pneumatiky mají také speciální strukturu pásu, která poskytuje lepší podporu v celé pneumatice a zabraňuje nerovnoměrnému opotřebení. Pneumatiky Hankook pro obytné vozy jsou zesílené pro velké zatížení, takže jsou skvělou volbou pro dlouhé cesty. Tyto pneumatiky mají také optimalizovanou stopu a vzorek běhounu, což zlepšuje přilnavost k vozovce pro vyšší trakci.

Ve naší nabídce máme například pneumatiky Hankook AH35.

Závěr

Vyrazit na cesty s rodinou v obytném voze je vzrušující dobrodružství, ale nejprve se ujistěte, že máte nainstalovány ty nejlepší pneumatiky pro obytné vozy. Bezpečnost Vaší rodiny je zásadní a to, že kvůli špatným pneumatikám píchnete nebo se případně dostanete do bouračky, nebude zrovna zábavné dobrodružství, které si během dovolené každý plánuje.

Chcete-li najít nejlepší pneumatiky pro obytný vůz, musíte se obrátit na odborníky. Náš tým zde ve společnosti Transa můžete snadno kontaktovat online.