Pneumatiky Hankook

Pneumatiky Hankook

Pneumatiky Hankook – jsou dobré?

Pravděpodobně již víte, že Hankook je jednou z nejznámějších značek pneumatik pro svou širokou nabídku vysoce kvalitních pneumatik. Díky tomu je dnes pro mnoho uživatelů nejlepší volbou.

Značka Hankook je poměrně známá. Otázka, kterou od uživatelů často dostáváme, však zní: "Kde se pneumatiky Hankook vyrábějí?". Jedná se o společnost se sídlem v Jižní Koreji a několika malými závody v několika dalších zemích.

Přesto byla první pneumatika této společnosti vyrobena výhradně ve Spojených státech. Zní to zajímavě, že? Pokračujte ve čtení článku a získejte další užitečné informace.

Vyberte si svůj rozměr v našem e-shopu

Jsou pneumatiky Hankook dostatečně dobré?

Jak již bylo zmíněno, Hankook patří mezi nejlepší pneumatiky na trhu, které si dnes můžete koupit. Hankook se od mnoha jiných odlišuje tím, že funguje velmi dobře bez ohledu na povětrnostní podmínky nebo extrémní terén. Díky tomu přináší uživateli dokonalý zážitek z ovládání a používání.

Některé statistiky ukazují, že tyto verze mají příznivou cenu a příznivou záruční dobu díky relativně nízkým nákladům na práci a dostupným technologickým výhodám. Můžete si tedy pořídit vysoce odolné a robustní pneu za cenu, která odpovídá Vašemu rozpočtu.

Kde se pneumatiky Hankook vyrábějí?

V současné době se průběžně vyrábějí v továrnách v Číně, Indonésii, Německu, Japonsku, Maďarsku a Spojených státech. Přidání několika továren v těchto zemích má ve skutečnosti za cíl rozvíjet a optimalizovat výstupní výkon výrobku.

Sídlo a výzkumné centrum společnosti Hankook se nachází v korejském Soulu. Zajímavostí, kterou jsme již zmínili, je také to, že první pobočka se nachází ve Spojených státech a Tennessee je název první továrny, kterou tam založili.

Kdo vyrábí pneumatiky Hankook?

Než se zmíníme o tvůrci, chceme se ujistit, že tyto pneumatiky vyrábí největší výrobce v Koreji, společnost Hankook Tire & Technology. Tato společnost má celou řadu továren a výzkumných středisek na výrobu pneumatik pro špičkové a exkluzivní cestovní a turistické účely. Jednou z hlavních výhod, která odlišuje tento výrobek od mnoha jiných značek na trhu, je technologie Kontrol.

Tato technologie vyniká čtyřmi hlavními faktory: výkonem, bezpečností, komfortem a vlivem pneumatiky na životní prostředí. Je snadné si všimnout, že výrobci používají technologii kontroly v průběhu vývoje, výroby a výzkumu.

Podle statistik dodává na trh přibližně 102 milionů pneumatik ročně, což musí být úctyhodné číslo. Kromě toho tyto společnosti distribuují pneumatiky jako výbavu a spolupracují s několika dalšími významnými výrobci vozidel v oboru, jako jsou Lincoln, Ford, Chevrolet a Toyota.

Kromě toho tato společnost vyrábí pneumatiky i několik dalších doplňků, jako jsou baterie, kola z lehkých slitin nebo dokonce brzdové destičky.

O výrobcích

Hankook je latinské slovo a znamená korejský. Dědeček Jae Hun Chunga založil tuto společnost v roce 1941 jako Chosun Tire. Později v roce 1968 se společnost přejmenovala na Tire Manufacturing. O něco později společnost Tire Company oznámila investici ve výši až 1,1 miliardy USD do výstavby továrny v Západní Jávě v Indonésii a snahu stát se pátým největším výrobcem na světě.

V polovině roku 2011 uspořádala revoluční ceremoniál s cílem naléhavě vyvážet své výrobky do zemí Asie, Severní Ameriky a Blízkého východu. O dva roky později, v říjnu 2013, společnost oznámila plány na otevření další továrny v Tennessee.

Je snadné si všimnout, že společnost Hankook roste a rozšiřuje stále rozmanitější závody v mnoha zemích. Kromě toho je společnost Hankook Co. také jedním z hlavních sponzorů velkých týmů, jako je Real Madrid, nebo slavných klubů, jako je bundesligová Borussia Dortmund, klub Ligue 1 AS Monaco FC atd.

Dostupné typy Hankook

V současné době má společnost Hankook širokou škálu pneumatik, které mohou být kompatibilní s většinou vozidel a sloužit konkrétním účelům. Pokračujte a zjistěte více informací o verzích, abyste si brzy mohli vybrat tu nejvhodnější pro Vás:

Hankook Dynapro MT2

Dynapro MT2 je správná pneumatika navržená tak, aby poskytovala dobrou přilnavost v jakémkoli terénu. Díky různým velikostem průměru od 15 do 18 palců si můžete snadno vybrat pneumatiku, která nejlépe vyhovuje Vašemu vozu. Kromě toho je jedním z bodů, které Vám usnadní výběr pneumatiky, to, že je k dispozici ve velikostech, které lze snadno porovnat s Vašimi nákladními vozy.

Skvěle také vypadá při použití s terénními vozy SUV, jako jsou Jeep Wrangler, Ford Bronco a Toyota Tacoma. Na rozdíl od mnoha jiných pneumatik na trhu má pneumatika Dynapro MT12 bezešvý dezén, díky němuž je přehled o pneumatice sjednocený, což zvyšuje ovladatelnost na silnici.

Vyberte si Hankook Dynapro MT2 v našem e-shopu

Hankook Dynapro AT2 RF11

Dynapro AT2 je pneumatika s konstrukcí Aero Shoulder Technology, která snižuje hluk na silnici. Může se stát, že Hankook poskytuje této pneumatice komfort a výraznou úsporu paliva při jízdě na silnici bez ohledu na přilnavost na mokru nebo suchu. Díky nové vylepšené konstrukci nás opět zaujala perfektní přilnavost této pneumatiky v extrémních povětrnostních podmínkách.

Vyberte si Hankook Dynapro AT2 RF11 v našem e-shopu

Hankook Ventus V12 Evo2 K120

Ventus V12 je pneumatika, která v létě funguje mimořádně dobře. Může se Vám zdát, že je pneumatika poměrně měkká, ale funguje velmi dobře a překvapí Vás vynikající přilnavost této pneumatiky. Má poměrně konzistentní a bezpečný výkon v zatáčkách. Zejména na mokré vozovce je Ventus V12 Evo2 dobrým řešením.

Kromě toho je pneumatika Evo2 také jednou z nejtišších provozních pneumatik, protože má integrovanou technologii stealth a design křídel. Tento typ pneumatiky je poměrně dokonalý, ale jednou z nevýhod je, že životnost pneumatiky je poměrně krátká.

Vyberte si Hankook Ventus V12 Evo2 K120 v našem e-shopu

Nejčastější dotazy

Zde je několik otázek týkajících se výrobků Hankook, které často dostáváme od uživatelů. Pojďme je nyní prozkoumat a objevit:

Vyrábí společnost Michelin výrobky Hankook?

Společnost Michelin není výrobcem těchto výrobků. Ve skutečnosti se výrobci Michelin stali partnery této společnosti v roce 2003 a v roce 2006 drželi 6,24% podíl v této společnosti.  Kromě toho zakladatel a předseda představenstva Cho Yang-rai drží přibližně 16 % akcií a je také největším akcionářem společnosti.

Jak dlouho vydrží pneumatiky Hankook?

Podle statistik uživatelé obvykle najezdí ročně přibližně 12 000 až necelých 15 000 kilometrů. Kvalitní pneumatiky tak mohou být k dispozici 3 až 6 let. Celková doba používání závisí na Vašich jízdních a provozních podmínkách a době údržby.

Jsou pneumatiky Hankook hlučné?

Tyto pneumatiky obvykle při přepravě vydávají velmi málo hluku, protože tato značka používá technologii redukce hluku Sound Absorber se stejnými vlastnostmi a funkcemi pro snížení hluku. Pomáhají také snižovat vibrace pneumatik. Proto odborníci považují tato kola za jedny z nejméně hlučných pneumatik mezi různými typy pneumatik.

Závěr

Pokryli jsme nejpodrobnější informace o produktech Hankook. Můžete se přesvědčit, že tato pneumatika roste každým dnem, rozšiřuje svůj trh téměř ve všech zemích světa a stává se předním světovým výrobcem pneumatik.

Vyberte z naší nabídky pneu Hankook