Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky

Co byste měli vědět o zimních pneumatikách

Pneumatiky, kterými je většina automobilů standardně vybavena, jsou ve skutečnosti letní pneumatiky a nejsou speciálně navrženy pro jízdu na mokru, sněhu, mlze a náledí.

Zimní pneumatiky poskytují vynikající přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce, rozbředlém sněhu, ledu (do kopce i z kopce). Zároveň udržují, brzdí, zrychlují a projíždějí zatáčky při všech teplotách výrazně nižších než v letních měsících.

Přezutí na zimní pneumatiky Vám zajistí lepší jízdní vlastnosti, když teplota klesne na 7 stupňů Celsia a níže. Zimní pneumatiky umožňují kratší brzdnou dráhu na zledovatělých, zasněžených a mokrých vozovkách.

Je dobré přezout na zimní pneumatiky?

Rozhodně ano! Poskytnou Vám lepší výkon a také celou řadu dalších věcí, které si můžete přečíst níže:

  • větší odolnost proti nekontrolovatelnému prokluzování a klouzání na mokré a rozbředlé vozovce (větší odolnost proti aquaplaningu)
  • kratší brzdná dráha na ledu, sněhu a mokré vozovce
  • žádná ztráta výkonu nebo komfortu za běžných podmínek
  • splňují nejpřísnější evropské předpisy, pokud potřebujete s vozem vyjet do zahraničí

Panuje názor, že zimní pneumatiky jsou výhodné pouze na sněhu. Moderní technologie gumárenské směsi a pokroky v konstrukci dezénu znamenají, že zimní pneumatiky poskytují větší bezpečnostní výhody i na chladných a vlhkých silnicích.

Směs běhounu zimní pneumatiky obsahuje více přírodního kaučuku, který minimalizuje tvrdnoucí účinek směsi a poskytuje Vám tak větší přilnavost v chladných, mokrých a zledovatělých podmínkách.

U zimních pneumatik jsou hlavní technologické rozdíly, které jim umožňují lepší výkon v chladných povětrnostních podmínkách, následující:

  • typ a složení použité běhounové směsi
  • speciální technologie lamel
  • tvar a obsah kontaktní plochy
  • výrazný dezén běhounu

Štítek pneumatiky není určen k tomu, aby Vám poskytl tyto informace, protože výkonnostní parametry, které testuje, nejsou parametry, které má zimní pneumatika splňovat.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec