Která pneumatika je nejlepší pro polykulturní zemědělství?

Která pneumatika je nejlepší pro polykulturní zemědělství?

Pro víceúčelové využití Vašich traktorů potřebujete vhodné pneumatiky, které jsou navrženy tak, aby byly stejně účinné na silnicích nebo dvorech jako na polích. Je obtížné najít dokonale univerzální traktor, který musí být lehký a snadno ovladatelný na zemědělském dvoře a těžký a výkonný, aby poskytoval trakci na polích.

Stejný problém se týká i pneumatik traktoru, které musí být velké a pružné pro práci na poli nebo úzké a tvrdé, aby zvládly práci na farmě. Tato všestrannost přichází s nejnovější generací pneumatik, které jsou techničtější a technologičtější, navržené pro realitu života na farmě, která málokdy zahrnuje pouze jeden typ činnosti.

Jak vybrat nejlepší pneumatiku na traktor pro zemědělství?

Polykulturní zemědělství často zahrnuje velký podíl prací se zvířaty, krmivy, senem, úklidem, údržbou budov nebo stavebními pracemi, přičemž traktor se používá k činnostem, které se velmi liší od obdělávání půdy. Například používání lžíce čelního nakladače v zemědělském podniku vyžaduje časté ostré zatáčení na tvrdém povrchu, a proto by se příliš měkká pneumatika opotřebovávala.

Museli byste zvolit zesílenou pneumatiku, která zvládne vysoký tlak, aby odolala zatížení. Plášť pneumatiky musí mít nejméně 6 vrstev pryže na výstupcích a mnoho vrstev na bocích, aby se zabránilo bočnímu poškození a riziku proražení.

Která traktorová pneumatika poskytuje nejlepší trakci na poli?

Konstrukce pneumatiky musí zohledňovat co nejlepší kapacitu, aby traktor mohl na poli poskytovat plný výkon. Výstupky musí být co nejdelší, největší a nejhlubší, to zaručí bezkonkurenční trakci. S delšími běhouny nebo výstupky snížíte protáčení a zvýšíte pracovní rychlost.

Vždy je vhodné upravit tlak, aby nedocházelo ke stlačování půdy, a nejlepší výsledky budou mít pneumatiky se zesíleným pláštěm, které jsou schopny snášet velmi nízký tlak.

Existuje skutečně víceúčelová traktorová pneumatika?

No, ano! Koncem roku 2018 jsme se dočkali příchodu nejnovější generace traktorových pneumatik, speciálně navržených pro skutečně víceúčelové použití:

Pneumatika je přizpůsobena pro pole a má hlubší výstupky pro lepší trakci, na zemědělském dvoře se zesíleným pláštěm nebo na silnici s až o 20 % větším množstvím gumy, pokud jsou mezi poli dlouhé vzdálenosti.