Nejlepší pneumatiky pro sklizeň: větší zatížení, větší trakce

Nejlepší pneumatiky pro sklizeň: větší zatížení, větší trakce

Pneumatiky jsou jedinou věcí, která spojuje Váš stroj se zemí, a mohou Vám pomoci pracovat rychleji během sklizně. Tažná síla je přímým výsledkem kvality a technologie pneumatik Vašeho kombajnu. Mohou být robustnější, se silnější bočnicí, která snese větší zatížení.

Když se počítá každá minuta, je účinnost Vašeho kombajnu nejlepší zárukou úspěšné sklizně. Není to tak, že byste se několik dní před sklizní ptali, jak nejlépe ušetřit čas, když povětrnostní podmínky nejsou ideální.

Jak zvládnete dva týdny práce za jeden?

Pokud chcete pracovat co nejefektivněji, je nejdůležitější příprava. Schopnost zkrátit celkovou dobu sklizně o jeden nebo dva dny Vám může stačit k tomu, abyste se vyhnuli dešti a zajistili si několik setin navíc pro lepší výnosy.

Výsledek desetiměsíční práce nemůžete nechat shnít jen proto, že chcete ušetřit trochu peněz použitím nesprávného typu pneumatik pro intenzivní sklizňové práce. Použití levných nebo levných pneumatik pro kombajn nebo levných traktorových pneumatik pro tahání přívěsů by mohlo ovlivnit Vaši pracovní rychlost nebo dokonce vést k problémům spojeným s přetížením, které by výrazně zpomalilo vaši sklizeň. Odstranění poškození nebo poruchy by mohlo trvat hodiny a za tu dobu by Vás v posledních dnech sklizně mohl zastihnout déšť.

Díky lepší trakci Vám mohou pneumatiky sklízecích mlátiček ušetřit čas. Chcete-li dosáhnout maximální tažné síly, měli byste zvolit sklízecí pneumatiky s technologií CFO, IF nebo VF. Tím se výrazně zlepší efektivita Vašeho kombajnu. Budete moci ještě více snížit tlak v pneumatikách, čímž získáte větší styčnou plochu s půdou, takže se pneumatiky budou méně bořit, čímž se sníží valivý odpor a utužení půdy.

Výstupky Vašich pneumatik budou mít větší styčnou plochu, což znamená, že budou lépe přenášet tažnou sílu Vašeho kombajnu, čímž se zlepší koeficient adheze a hnací síla. Kontakt s půdou bude větší, ale mělčí, což sníží prokluz a zlepší tažnou sílu.

Pneumatiky pro kombajny musí být schopné nést větší zatížení

Pneumatika na obilí = větší nosnost

Pneumatiky pro sklízecí mlátičky jsou díky silnějšímu plášti a vysoce kvalitním materiálům schopny unést až o 55 % větší nosnost než standardní pneumatiky, pokud si pořídíte ty nejlepší pneumatiky pro sklízecí mlátičky na trhu. Díky této zvýšené nosnosti získáte více času na poli s přívěsem, což znamená, že můžete pracovat nepřetržitě, aniž byste museli přerušit výrobu.